A A A

O nás

Farma Marcela a Martin Ležákovi

Farma se nachází ve obci s názvem Pacetluky, na okraji hostýnských vrchů, asi 7 km od Holešova v okrese Kroměříž. Farma byla založena roku 1992. Jádro tvoří starší i opravené hospodářské budovy z 50. let. Farmu jsme převzali od rodičů, kteří začali podnikat v roce 1992.


Původní chov dojného skotu českého červeno-strakatého plemene jsme převedli na chov krav bez tržní produkce mléka s většinovým podílem krve plemene Abeerden Angus Red. Chov masného skotu je v režimu ekologického zemědělství s certifikací bioproduktů.


Živočišná výroba produkuje: zástavový skot, kvalitní jateční skot a v rámci smluvních zpracovatelů hovězí maso výsekové. Kvalita masa chovaného plemene AA je ceněna steakovými gurmány na celém světě.


Celkovou zemědělsky obhospodařovanou plochu jsme rozšířili na cca 170 ha z čehož 120ha je orná půda a 50ha trvalých travních porostů. Z celkové plochy je obděláváno cca 60ha ekologickým způsobem.


Mezi rostlinné produkty naší farmy patří: pšenice, ječmen, kukuřice, soja, řepka, mák, kmín, hořčice, pícniny a zelenina.


Po osobní domluvě vycházíme vstříc jakékoliv poptávce po kvalitní surovině. Farma je rodinného typu. Přijímáme sezónní brigádníky.